Aktualności Aktualności

Z lasu zniknęło 1,5 tony śmieci!

Spontaniczna akcja „sprzątamy” z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz coroczna akcja „Sprzątania Świata” zorganizowana przez Centrum Edukacji Ekologicznej i Nadleśnictwo Ełk przyciągnęła tłumy młodych ludzi. 3336 wolontariuszy: dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczyło już od wczesnych godzin w akcji oczyszczania naszej planety ze śmieci.

20 i 23 września na terenie Nadleśnictwa Ełk oraz miasta Ełk odbywała się ogólnopolska akcja  pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy „sprzątamy” oraz „Sprzątanie Świata”.  W wyniku zmobilizowania sił, z terenów leśnych zebrano 1500 kg śmieci! Wśród niechlubnych leśnych skarbów znalazły się opony od maszyn rolniczych, materiały pochodzące z ocieplenia domów, butelki, puszki, ubrania czy śmieci o dużych gabarytach. Najwięcej zanieczyszczeń znalazło się wzdłuż dróg oraz w okolicach atrakcyjnych turystycznie miejsc.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom „Sprzątania Świata” za tak liczne uczestnictwo oraz prosimy wszystkich użytkowników lasu o zabieranie swoich śmieci… ze sobą!

 

 

 

Serdeczne podziękowania składamy również sponsorom: Pizzeria Savana, Koło Łowieckie Partyzant, Olender, Andrzej Piela.